Usługi

AUTOTEST POLSKA

Stacje kontroli pojazdów AUTOTEST POLSKA to korzystny wybór dla Ciebie i dla Twojego pojazdu. Dlatego każda ze stacji wyposażona jest w wysokiej klasy, niezawodny i nowoczesny sprzęt diagnostyczny. Na wybranej przez Ciebie stacji, znajdziesz podnośnik lub kanał. Dostępny jest także sprzęt do analizy składu spalin oraz do właściwego ustawienia świateł. Podobnie stacje wyposażone są w urządzenia do badania sprawności hamulców i amortyzatorów. Ponadto niektóre z naszych stacji oferują sprzedaż akcesoriów samochodowych takich, jak wycieraczki czy gaśnice.
Przeglądy rejestracyjne pojazdów

W AUTOTEST POLSKA wykonasz przeglądy rejestracyjne pojazdów. Obowiązkowe badania techniczne samochodów osobowych i motocykli oraz samochodów ciężarowych i przyczep o DMC do 3,5T należy przeprowadzać według określonych przepisami norm. Pierwsze badanie techniczne powinno się odbyć przed upływem 3 lat od daty pierwszej rejestracji pojazdu, drugie – po kolejnych 2 latach. Po 5 latach badania techniczne wykonujemy co roku.

 

Wyjątek stanowią taksówki osobowe oraz następujące pojazdy: zasilane gazem, uprzywilejowane, przeznaczone do przewozu materiałów niebezpiecznych, marki „SAM”, nauki jazdy, o liczbie miejsc od 5 do 9 wykorzystywane do zarobkowego transportu osób. Podlegają one corocznym badaniom technicznym.

Przeglądy okresowe pojazdów do 3,5t

Przeglądy okresowe pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony są obowiązkowe dla każdego właściciela pojazdu. Poza wyjątkami, określonymi w przepisach, musi on zgłaszać pojazd na coroczne badania techniczne po upływie 5 lat od daty pierwszej rejestracji.

 

Celem corocznych przeglądów okresowych jest sprawdzenie stanu technicznego pojazdu i zwiększenie stopnia bezpieczeństwa użytkowników dróg. Podczas przeglądu okresowego sprawdzane są: numer VIN, numery rejestracyjne, obecność gaśnicy, trójkąta ostrzegawczego i kompletu zagłówków (jeśli fabryka zaopatrzyła w nie pojazd), przepuszczalność świetlna szyby. Badany jest stan techniczny wycieraczek, spryskiwaczy, działanie świateł pojazdu. Ocenia się stan ogumienia i elementy podwozia.

Przeglądy okresowe przyczep do 3,5t

Coroczne przeglądy okresowe przyczep o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5T  są obowiązkowe po 5 latach od daty pierwszej rejestracji przyczepy. Wyjątek stanowią przyczepy lekkie o dopuszczalnej masie całkowitej do 750 kg. Nie podlegają one corocznym badaniom technicznym z mocy ustawy.

 

Badania techniczne przyczep do 3,5T przeprowadzane są pod kątem sprawdzenia m.in. oświetlenia i hamulców oraz bezpieczeństwa przewożenia załadunku przyczepy. Stacje Kontroli Pojazdów AUTOTEST POLSKA wykonują przeglądy okresowe przyczep do 3,5T wszystkich typów takich, jak przyczepy ciężarowe rolnicze oraz przyczepy lub naczepy ciężarowe i specjalne. Ceny badań technicznych przyczep do 3,5T znajdziesz w zakładce CENNIK.

Przeglądy okresowe pojazdów powyżej 3,5t

Na Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów AUTOTEST POLSKA wykonujemy przeglądy okresowe pojazdów oraz przyczep lub naczep ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5T. Są to m.in. obowiązkowe przeglądy okresowe ciągników siodłowych, ciągników rolniczych, pojazdów specjalnych oraz autobusów.

 

Badania techniczne samochodów i przyczep ciężarowych wykonuje się raz w roku po upływie 5 lat od daty pierwszej rejestracji pojazdu lub przyczepy. Badania techniczne autobusów przeprowadzane są co 6 miesięcy po upływie 1 roku od daty pierwszej rejestracji autobusu. Sprawdzeniu podlega m. in. działanie podzespołów i układów pojazdu, w szczególności układu hamulcowego, kierowniczego i zawieszenia oraz oświetlenia.

Przeglądy motocykli

Obowiązkowe przeglądy motocykli należy wykonywać corocznie, jeśli od daty pierwszej rejestracji motocykla upłynęło 5 lat. Badania techniczne motocykla różnią się nieco od badań samochodu osobowego. Stacje Kontroli Pojazdów AUTOTEST POLSKA posiadają odpowiednie warunki dla przeprowadzania badań technicznych motocykli, motorowerów i skuterów.

 

Sprawdzeniu podlegają: numery seryjne ramy, sprawność oświetlenia i hamulców, działanie sprzęgła, stan podnóżków dla kierowcy i pasażera. Oprócz tego badany jest stan ogumienia, działanie prędkościomierza i amortyzatorów. Analizowany jest także poziom głośności układu wydechowego. Diagnosta sprawdza również miejsce zamontowania tablicy rejestracyjnej motocykla, zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Geometria układów jezdnych

Bardzo ważnym elementem badań jest sprawdzenie czy geometria układów jezdnych ustawiona jest prawidłowo. Geometrią układów jezdnych nazywamy zależności kątowe, jakie występują przy odpowiednim ustawieniu i usytuowaniu względem siebie, wszystkich kół jezdnych danego pojazdu.

 

Poprawne ustawienie geometrii układów jezdnych ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo, a także skutkuje bardziej ekonomicznym używaniem pojazdu. Nieprawidłowo ustawiona geometria wiąże się ze zwiększonym zużyciem opon, elementów zawieszenia, a także przyczynia się do nadmiernego zużycia paliwa. Na Stacji Kontroli Pojazdów AUTOTEST POLSKA wykonasz pomiar geometrii układów jezdnych samochodów wymagających regulacji jednej jak obu osi.

Serwis klimatyzacji

Odpowiednio przeprowadzony serwis klimatyzacji gwarantuje, że podróż w lecie nie będzie przebiegała w spiekocie, a jesienią czy zimą wnętrze auta zostanie dokładnie osuszone, a szyby nie będą zaparowane. Klimatyzacja w samochodzie powinna być regularnie serwisowana. Częstotliwość wykonania serwisu klimatyzacji powinna wynosić co najmniej raz na rok.

 

Regularne przeglądy zapobiegają namnażaniu się grzybów i bakterii, które rozwijają się najczęściej w parowniku, umieszczonym pod deską rozdzielczą. Drobnoustroje te mogą powodować alergie oraz choroby górnych dróg oddechowych. Aby temu zapobiec należy co roku sprawdzić szczelność układów, wymienić filtr oraz wyczyścić wnętrze pojazdu i zastosować tzw. „odgrzybianie”.

Autodoktor

Specjalną usługą Stacji Kontroli Pojazdów AUTOTEST POLSKA jest usługa „Autodoktor”. Przeznaczona jest dla wszystkich osób, które zamierzają kupić używany pojazd. W szybki i adekwatny do stanu pojazdu sposób, usługa ta wskaże ewentualne usterki oraz wady pojazdu, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo użytkowania oraz cenę.

 

Możesz wybrać jeden z 3 wariantów usługi, w zależności od potrzeb i stanu technicznego pojazdu, którego kupno planujesz. Skorzystanie z usługi „Autodoktor” pomoże Ci w podjęciu decyzji czy warto kupić używane auto lub motocykl. Obliczysz także koszty ewentualnych napraw. Otrzymasz również protokół przeprowadzonego badania, który może być pomocny przy negocjacji ostatecznej ceny pojazdu.

Test amortyzatorów

Test amortyzatorów, czyli sprawdzenie zużycia amortyzatorów jest zadaniem wcale niełatwym i wymaga użycia bardzo dobrych urządzeń pomiarowych. Wynik badania zależy również od doświadczenia i wiedzy diagnosty. Z racji posiadania nowoczesnego i niezawodnego sprzętu, a także znakomicie wykwalifikowanego personelu, oferujemy usługę testu amortyzatorów na naszych Stacjach Kontroli Pojazdów.

 

Podczas badania, dokonujemy pomiarów zużycia oraz różnicy skuteczności tłumienia wstrząsów, występujących pomiędzy amortyzatorami. Ponadto sprawdzamy uszkodzenia mechaniczne, jak również ewentualne wycieki oleju. Następnie wyniki testu porównywane są z wzorcem. Tak przeprowadzone testy pozwalają na określenie stanu technicznego amortyzatorów i stopnia ich zużycia.

Sprawdzanie stanu podwozia

Sprawdzenie stanu podwozia to usługa, która pozwala dowiedzieć się więcej o zawieszeniu pojazdu, sprawności hamulców oraz innych podzespołów. Pomoże ona w zlokalizowaniu ewentualnych wycieków, a także dostarczy wiadomości o konstrukcji auta. Ma to niebagatelne znaczenie przy zakupie używanego samochodu. Sprawdzając stan podwozia na Stacji Kontroli Pojazdów AUTUTEST POLSKA łatwo dowiesz się, czy konstrukcja samochodu nie została naruszona.

 

Sprawdzenie stanu podwozia pozwoli także zbadać ewentualny stopień korozji auta. Ma to duże znaczenie choćby przed sezonem zimowym, w którym wszechobecna na drogach sól może prowadzić do powiększenia szkód. W każdym przypadku wczesne wykrycie usterek pozwoli na zaoszczędzenie na kosztach naprawy.

Chcesz zostać naszym klientem?

Z radością wykonujemy swą pracę zarówno dla nowych Klientów, jak również dla tych, którzy już nam zaufali. Czekamy na Ciebie. Gwarantujemy, że będziesz zadowolony z naszych usług. To bardzo proste. Zadzwoń do nas lub napisz.